Geoblog.pl    geralt1    Podróże    Tour de Turkey    Dwa tygodnie uczenia ludzi jak się żegluje:) no i dwa tygodnie żeglowania:D
Zwiń mapę
2009
03
lip

Dwa tygodnie uczenia ludzi jak się żegluje:) no i dwa tygodnie żeglowania:D

 
Polska
Polska, ZHP Świdnica - obóz żeglarski w Niesulicach
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 427 km
 
Czas domowej siesty się skończył. Trzeba teraz połączyć pracę i obowiązek z czymś przyjemnym, czyli jak zarobić robiąc coś co się lubi???:)

Spędzę, jak to już robię od kilku lat, dwa tygodnie w Niesulicach, pod namiotami nad jeziorem:) Przez dwa tygodnie jako instruktor żeglarstwa, będę uczył ludzi jak się posługiwać tym zgrabnym pojazdem zwanym żaglówką, jak okiełznać siły natury dla swoich potrzeb i jak czerpać z tego jak największą przyjemność, a zarazem jak zachować przy tym bezpieczeństwo. Jednym słowem będę przygotowywał do egzaminu, który czeka ich na koniec turnusu:)

Jezioro Niesłysz nie jest jakimś wielkim akwenem, ale należy do najczystszych jezior na Ziemii Lubuskiej i na pewno do miejsc, które mają szczególny urok. Inaczej nie jestem w stanie wyjaśnić dlaczego wracam tam co roku, gdzie przy deszczowej i zimnej pogodzie pod namiotami warunki nie nazwie się przyjemnymi i luksusowymi:) Jeśli pojedzie się tam raz w dzieciństwie, będzie się tam wracać jako młodzież, a potem jako dorosły człowiek. Magii tego miejsca nie da rady wyjaśnić inaczej jak poprzez przeżycie tego samemu, na własnej skórze:)
Zapewniam was, że kiedy wieczorem kładziecie się na pomoście wśród ciszy, przerywanej jedynie przez rechot żaby, i patrzycie na czyste, nieskazitelne niebo, kiedy widzicie każdą gwiazdkę osobno, co nie jest możliwe w skażonym światłem mieście, to budzi się w was "coś". To "coś" daje wam taki wewnętrzny spokój, po roku ciężkiej pracy, po prostu człowiek czuje, że w tym miejscu wypocznie, naładuje swoje "akumulatory".
Poza tym, człowiek spotyka się z ludźmi, których nie widział cały rok, jest masa rzeczy do obgadania. A kiedy w ruch pójdą gitary i ruszy śpiew szant.... noc kończy się o 4.30 nad ranem:) Tymczasem obowiązki wzywają do pobudki o 7.00 rano:)

Podsumowując. Dwa tygodnie jako instruktor żeglarstwa w cudownym miejscu jakim jest Jezioro Niesłysz. Wypłata=dodatkowa kasa na wyprawę do Turcji:DD
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Komentarze (4)
DODAJ KOMENTARZ
yolka
yolka - 2009-07-03 00:06
hej Piotr! dobrze wybraliście kierunek podróży. Rzeczywiście jest sporo do zobaczenia i ludzi niesamowitych można spotkać w Turcji. Zdecydowanie polecić mogę Wam autostop w tym kraju!!!! Naprawdę szybko, na długie dystanse, rewelacja!! letnie miesiące są dość upalne, prawie bez deszczu. Polecam też (o ile jeszcze nie korzystasz) www.couchsurfing.com oraz www.hospitalityclub.org :) Jeśli skorzystacie - zaoszczędzicie naprawdę dużo kasy - na transporcie i noclegach, a co najważniejsze poznacie wielu dobrych ludzi! jak dla mnie - to staje się w podróżach najważniejsze. w ub. roku po raz drugi włóczyliśmy się po Turcji stopem (zapraszam na blog) i przez ok 40 dni ani razu nie zapłaciliśmy za nocleg! a większość nocy spędziliśmy w domach. I wielu arkadas'ów teraz tam mamy :)
A 11 lipca zapraszam na nasze slajdowisko w W-wie z tej ostatniej podróży :) pozdrawiam serdecznie!
 
yolkameru
yolkameru - 2009-07-03 00:21
to jeszcze raz ja... dodałam wpis bez zalogowania :/ więc byś nie znalazł chyba bloga... Yolka
 
shogun
shogun - 2009-12-13 19:38
Zgadzam się, jeśli pojedzie się tam raz, to wraca się co roku, bez względu na wszystko! Mam 18 lat i bylem tam 19 razy, nic piękniejszego!
 
geralt1
geralt1 - 2010-05-13 16:45
Zgadzam się. Turcja wymiata, tylko mogliby ceny obniżyć:D W tym roku jednak bardziej egzotycznie jadę i na dłużej, ale później umieszczę nową wyprawę:D
 
 
geralt1
Piotr Dłużyński
zwiedził 18.5% świata (37 państw)
Zasoby: 367 wpisów367 138 komentarzy138 361 zdjęć361 0 plików multimedialnych0